Minust ja minu teekonnast siia...

   Enne kui alustasin oma fotograafi teed, olin omanud paari digikaamerat ning kahte peegelkaamerat. Sõbrannadega sai juba noore tüdrukuna ette võetud pikki sessioone, aga siis oli pigem põnev ennast pildil näha, kui teisi pildistada. Kui aga elujärg oli sealmaal, et hakkas sündima laps ning võetud sai ka kutsikas, siis tundus õige hetk oma fotograafia alaseid oskusi täiendama hakata ja nii see tee alguse sai…
Ostsin uue objektiivi, sain näpunäiteid ühelt toredalt fotograafilt, tegin Facebooki lehe, kuhu pilte postitada ja nüüd, üle 5 aasta hiljem, teen oma kodulehte ja kirjutan siia seda lõigukest…

   Olen pildistanud portreedest kinnisvara ja tootefotodeni, kuid kõige enam jõuavad minu kaamera ette just lastega pered. Aastas teen ligikaudu 100 pildistamist.
Armastan pildistada lapsi, sest nad on nii ehedad ning igast emotsioonist võib vinge pildi saada. Lisaks peredele naudin ma väga buduaari stiilis sessioone ning pulmi ja üritusi. Põhiosa oma oskustest olen õppinud lihtsalt tööd tehes, kuid olen läbinud ka mitmeid fotograafiaalaseid koolitusi.

   Jumestus oli mind samuti köitnud juba päris ammusest saati, kuid mul ei olnud kunagi õigeid vahendeid ja ka võimalust õppima minna, kuni hetkeni, mil tundsin, et kas nüüd või mitte kunagi ning siis lõpetasin kaks kursust Eesti Meigikunstnike Ühenduse Meigikoolis ja lisaks olen läbinud mitmed individuaalkoolitused. 2022. aasta oktoobris saavutasin ilumessi “Ilu Sõnum” raames Eesti lahtistel meistrivõistlustel III koha jumestamises. Loe rohkem Saarte Hääle artiklist!

  Hetkel tegutsen sotsiaalmeedias nime all Emotions by Kris, see nimetus on kokkuvõtteks kõikidest nendest emotsioonidest, mis on olnud minu sees alguses seoses sellega kuidas siiani jõudsin ning lisaks nüüd saades inspiratsiooni klientide emotsioonidest, kui naised näevad end meigituna või sellest, kui näevad valmis pilte – see kõik on lihtsalt nii äge!

Olen tänulik selle võimaluse eest, mis elu on minuni toonud ning aitäh kõigile olemasolevatele ja uutele klientidele, kes mind usaldavad.
Teen oma tööd südamega ning Teie rahulolu on mulle kõige olulisem!

#fotograafSaaremaal #fotograafKuressaares #jumestusSaaremaal #jumestusKuressaares

Emotions by Kris
Kristiine Pajussaar

Kristiine Pajussaar fotograaf saaremaal